Podczas akcji prowadzonej przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Choczu, doszło do zatrzymania dwóch osób. Obaj mężczyźni, mający 34 i 27 lat, muszą teraz stawić czoła zarzutom dotyczącym kradzieży z włamaniem. Wydarzenie to miało miejsce na terenie jednego z gospodarstw znajdujących się w miejscowości Józefów. W przypadku skazania sprawców, grozi im kara więzienia do dziesięciu lat.

Dnia 8 stycznia dane roku, do komendy w Pleszewie nadeszło zgłoszenie odnoszące się do przestępstwa włamania oraz kradzieży. Miało ono miejsce na terenie jednego z gospodarstw rolnych położonych w miejscowości Józefów. Złodzieje siłą otworzyli drzwi do budynków o charakterze gospodarczym, a po dostaniu się do środka, ukradli różne narzędzia oraz paliwo. Wśród skradzionych przedmiotów były takie jak piła łańcuchowa, łuparka do drewna, ucinarka kątowa i zbiorniki z olejem napędowym. Nie omieszkali również zabrać paliwo z baku znajdującego się w garażu ciągnika. Łączne straty oszacowano na kwotę około 5 tysięcy złotych.

Przypadkiem zajęli się policjanci pracujący na Posterunku Policji w Choczu. Po ustaleniu tożsamości sprawców, doszło do ich zatrzymania. Okazało się, że byli nimi dwaj mieszkańcy – jeden 34-letni z gminy Chocz oraz drugi 27-letni z gminy Pleszew. W wyniku działań funkcjonariuszy, większość skradzionych przedmiotów została odzyskana.

Obaj mężczyźni zostali postawieni do odpowiedzialności za kradzież z włamaniem. Jeżeli zostaną skazani, mogą spędzić w więzieniu nawet do dziesięciu lat.