Siły policyjne z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim udaremniły działalność 51-letniego mężczyzny, który posiadał duże ilości substancji psychoaktywnych, popularnie nazywanych dopalaczami. Funkcjonariusze przystąpili do działania w mieszkaniu podejrzanego, gdzie odkryli i przejęli substancje, z których można było wyprodukować ponad 100 porcji handlowych. Po zgłoszeniu przez policję i prokuraturę, mężczyzna został tymczasowo umieszczony za kratki na podstawie sądowego postanowienia.

Podczas prowadzenia działań skierowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej, funkcjonariusze z Ostrowa Wielkopolskiego zaprowadzili śledztwo, które doprowadziło ich do mężczyzny posiadającego potencjalnie duże ilości narkotyków w swoim domu.

Kiedy nadarzyła się odpowiednia okazja, aby zakończyć operację sukcesem, kryminalni postanowili działać. Zatrzymanie podejrzanego nastąpiło 31 stycznia na terenie Nowych Skalmierzyc. Podczas przeszukiwania mieszkania, policjanci odnaleźli dopalacze ukryte w różnych zakamarkach. Całkowita ilość zabezpieczonych substancji psychoaktywnych umożliwiała stworzenie ponad 100 porcji handlowych dopalaczy. Mężczyzna został oskarżony o posiadanie dużej ilości nowych substancji psychoaktywnych, zwanych „dopalaczami”. W prokuraturze postawiono mu zarzut za to przestępstwo, które grozi karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Po zgłoszeniu przez policję i prokuraturę, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Podczas interwencji, funkcjonariusze przejęli również od zatrzymanego kilkadziesiąt tysięcy złotych na wypadek ewentualnych przyszłych kar i grzywien.