Pierwsza edycja najważniejszego w kraju wydarzenia ratowniczego dedykowanego dzieciom i młodzieży, odbyła się w malowniczym Kaliszu. Dołączając do organizatorów Wielkiej Akademii Ratowniczej SAREX KIDS 2024, funkcjonariusze z wielkopolskiej policji mieli okazję promować pojęcie ratownictwa i bezpieczeństwa wśród młodego pokolenia.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, od jasnych poranków, tłumne rzesze dzieci przybyły na piknik, którego współorganizatorami byli także funkcjonariusze wielkopolskiej policji. Dla najmłodszych przygotowano liczne stoiska edukacyjne, na których znalazły się materiały profilaktyczne oraz konkursy. Dodatkowo można było zobaczyć specjalistyczny sprzęt i pojazdy używane nie tylko przez policję, ale i inne służby dbające o bezpieczeństwo na co dzień. Młodzi goście mieli również okazję przymierzyć elementy policyjnego umundurowania, takie jak czapki czy odblaskowe kamizelki.

Na gości czekały liczne atrakcje, które nie tylko emocjonowały najmłodszych. Symulacje wypadków drogowych, pokazy pracy psów służbowych, motocykli, radiowozów, a także robotów policyjnych i pojazdów specjalistycznych – to wszystko składało się na program Wielkiej Akademii Ratowniczej SAREX KIDS 2024. Była to również doskonała platforma do przypomnienia dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa tuż przed rozpoczęciem wakacji.

Spotkania z młodszymi mieszkańcami Kalisza i powiatu kaliskiego stanowią dla policjantów nie tylko okazję do edukacji, ale również promocji swojej pracy. Częste wizyty w szkołach i przedszkolach pomagają budować pozytywny obraz Policji oraz kreować wizerunek policjanta jako przyjaciela dziecka i osobę godną zaufania.