Kolejna edycja serii imprez „Latające psy”, będąca okazją do podziwiania niewiarygodnych, często akrobatycznych zdolności naszych czworonożnych przyjaciół, odbędzie się w najbliższy weekend na terenie Cytadeli. Wydarzenie to jest znane ze swojej misji promowania dyscypliny sportowej dog frisbee.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Paulę Gumińską, reprezentującą organizatorów imprezy „Latające psy”, rywalizacja będzie toczyć się na dwóch placach. W kategorii ThrowNGo, która cieszy się największym zainteresowaniem, zgłoszonych jest obecnie 180 zawodników. Widzowie będą mieli okazję podziwiać różnorodność psich ras, rozmiarów, umaszczeń oraz charakterów.

W ten sam weekend na Cytadeli odbędzie się także program „Kejter też poznaniak” pod tytułem Kejtrówka. Tegoroczne wydarzenia zaplanowano na 18 i 19 maja na polanie pod Dzwonem Pokoju i będą trwały od godziny 10:00 do 18:00.

Wydarzenie to jest przeznaczone dla każdego miłośnika psów. Jak co roku, uczestnicy będą mogli zdobyć wiele praktycznych informacji przydatnych każdemu właścicielowi czworonoga. Nie zabraknie porad od ekspertów, pokazów oraz prelekcji – informuje Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP.

Jednym z punktów programu Kejtrówki będzie specjalne stanowisko informacyjne poznańskiego schroniska. Eksperci opowiedzą o procesie adopcyjnym oraz o tym, jak przygotować dom na przyjęcie nowego mieszkańca. Katarzyna Frąckowiak, zastępczyni kierownika Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu, mówi również o możliwości sprawdzenia, czy pies jest prawidłowo zaczipowany oraz czy wszystkie dane są aktualne – to istotne informacje w przypadku zgubienia zwierzęcia.

Na stoisku straży miejskiej funkcjonariusze udzielą informacji na temat korzystania z terenów parkowych, wybiegów i sprzątania po swoim psie. W ciągu dwóch dni odbędzie się wiele pokazów. Psy ratownicze z ochotniczej straży pożarnej zaprezentują swoje umiejętności, a widzowie będą mieli okazję obejrzeć pokazy psich dyscyplin sportowych, takich jak flyball, canicross, bikejoring, scooterjoring czy frisbee. Atrakcją tegorocznej imprezy będzie również pies podróżnik Diego, który razem ze swoim właścicielem zwiedza Polskę i cały świat na specjalnie do tego celu skonstruowanym motorze.

Dla uczestników przygotowano wiele prelekcji. Będą także quizy i konkursy z zakresu wiedzy kynologicznej oraz psiego posłuszeństwa. Dla najmłodszych widzów organizatorzy przygotowali strefę dziecięcą z animacjami, zabawami, konkursami oraz warsztatami tworzenia przypinek i ekotoreb z motywem psa.