Policję z Piły zszokowała liczba rażących wykroczeń popełnionych w ciągu zaledwie dwóch godzin. Podczas kontroli prędkości przeprowadzonej w miejscowości Grabówno, funkcjonariusze musieli odebrać prawa jazdy aż czterem kierowcom, którzy postanowili złamać obowiązujące przepisy.

40-letnia kobieta prowadząca Volkswagen oraz 30-letni mężczyzna za kierownicą Forda przekroczyli dozwoloną prędkość odpowiednio o 56 i 51 km/h. W wyniku takiego rażącego naruszenia przepisów, otrzymali mandaty w kwocie 1500 złotych oraz 13 punktów karnych – zgodnie z aktualnym taryfikatorem za takie wykroczenia.

Magdalena Mróz, starszy sierżant policji w Pile, informuje, że następny kierowca zachowywał się jeszcze bardziej nieodpowiedzialnie. 23-letni mężczyzna jechał z prędkością 119 km/h tam, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Za swoją brawurę na drodze mieszkaniec gminy Choszczno został ukarany mandatem wynoszącym 2000 złotych oraz otrzymał 14 punktów karnych.

Jednak najbardziej nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 40-letni mężczyzna prowadzący Skodę. Jechał on z prędkością przekraczającą dozwoloną na danym odcinku drogi o 73 km/h. Co gorsza, była to recydywa, czyli powtórne popełnienie tego samego wykroczenia, co skutkuje podwojeniem kwoty mandatu. W efekcie za swoją brawurę na drodze, został ukarany grzywną w wysokości aż 5000 złotych i dostał 15 punktów karnych.

Wszystkim czterem kierowcom prawa jazdy zostały zatrzymane na trzy miesiące. Policjanci z Piły apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozsądne i roztropne zachowanie za kierownicą.