Zdarzył się alarmujący incydent w Jastrowiu, gdzie jeden z mieszkańców miasta wystosował groźby karalne przeciwko swojej byłej partnerce. Wydarzenie miało miejsce w sobotę, 17 lutego, kiedy to mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu, starał się dostać do domu swojej byłej partnerki, obrażając ją i grożąc jej śmiercią. W rezultacie swoich działań, ten mieszkaniec Jastrowia trafił do aresztu.

Mieszkaniec Jastrowia, były partner jednej z lokalnych kobiet, pojawił się przed jej domem wyzywając ją i strasząc śmiercią. Jak informuje asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, funkcjonariusze zostali powiadomieni o sytuacji przez zaniepokojoną kobietę. Mężczyzna argumentował swoje przybycie chęcią odwiedzenia dziecka oraz jego wyprowadzenia na spacer. Biorąc pod uwagę wcześniejsze przypadki stosowania przemocy przez mężczyznę oraz toczące się postępowanie dotyczące znęcania się, prokurator zdecydował o nałożeniu na niego zakazu zbliżania się do kobiety i jej domu. Mimo to, z powodu strachu przed jego agresją, kobieta pozwoliła mu wejść do mieszkania. Wtedy 37-letni mężczyzna stał się jeszcze bardziej agresywny, grożąc odebraniem jej życia.

W wyniku interwencji policji, mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do policyjnego aresztu w stanie nietrzeźwości. W następnych dniach usłyszał zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego, znieważenia osoby małoletniej oraz kierowania gróźb karalnych względem byłej partnerki. Na wniosek prowadzących postępowanie policjantów i prokuratora, sędzia Sądu Rejonowego w Złotowie nałożył na sprawcę najsurowszy środek zapobiegawczy – tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.