Na drodze ekspresowej S5, na odcinku między węzłami Łubowo a Gniezno Południe, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Ciężarówka straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i blokuje teraz cały pas ruchu w kierunku Bydgoszczy. Incydent ten miał miejsce we wtorkowy poranek, około 8:00.

Koordynator dyżuru punktu informacji drogowej poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przekazał, że zdarzenie ma miejsce na 7. kilometrze trasy S5. Nie podano jednak żadnych informacji o ewentualnych poszkodowanych lub o czasie potrzebnym na usunięcie utrudnień.

Według relacji kierowców znajdujących się na miejscu, niektórzy z nich spędzili w korku ponad godzinę. Drogowcy z GDDKiA ostrzegają również przed trudnymi warunkami na drogach w Wielkopolsce. W północnej i wschodniej części regionu występuje błoto pośniegowe oraz lokalne śliskości. Przewiduje się również możliwe opady śniegu. Z tego powodu, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, gdyż na wielu odcinkach drogi są oblodzone, co znacznie utrudnia jazdę.