Wielkopolska policja przekazała informacje o schwytaniu mężczyzny, który zdołał uciec sprzed komisariatu. Rzecznik prasowy tej formacji, mł. insp. Andrzej Borowiak, podał te wiadomości w piątek późnym popołudniem.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, około godziny 17. Mężczyzna, wykorzystując moment nieuwagi funkcjonariuszy, zdążył zbiec z terenu Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto – relacjonował PAP mł. asp. Łukasz Kędziora z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Policjanci od początku dysponowali danymi tożsamości uciekiniera. Jak podkreślał Kędziora, podejrzany nie był osobą stanowiącą poważne zagrożenie dla społeczeństwa. Motywem jego zatrzymania była kradzież sklepowa.

Po kilku dniach poszukiwań, w piątek wieczorem, mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował media, iż mężczyzna został zatrzymany. Współpracujące w akcji ekipy policyjne ze Starego Miasta i Północy odnalazły podejrzanego w trakcie doprowadzania do aresztu na Al. Marcinkowskiego.

Uciekinier zdołał znaleźć schronienie w jednym z mieszkań na winogradzkim osiedlu w Poznaniu. Teraz oprócz kary za kradzież sklepową, do której doszło wcześniej, mężczyzna będzie musiał liczyć się z dodatkowym wyrokiem do 2 lat więzienia za ucieczkę – informował Borowiak.