Incydent miał miejsce w jednym z laboratoriów Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie doszło do uszkodzenia trzech pojemników zawierających chlorek metylenu. W odpowiedzi na sytuację, na miejscu interweniują odpowiednie służby.

Akcję ratunkową prowadzi policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Siedem zastępów straży pożarnej również uczestniczy w działaniach mających na celu uporanie się z sytuacją awaryjną.

Kamil Witoszko, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, udzielił informacji, w których potwierdził, że dwa osoby odniosły obrażenia w wyniku incydentu. Dodatkowo ujawniono, że pomimo sytuacji awaryjnej, budynek uczelni nie został poddany ewakuacji. Zamiast tego, personel samodzielnie ustalił bezpieczną strefę na terenie obiektu.

Termin „chlorek metylenu” odnosi się do chemicznego związku będącego chlorowaną pochodną metanu. Kontakt z tym związkiem może powodować podrażnienia skóry i oczu. Poza tym, może n wywoływać toksyczne reakcje po spożyciu lub wdychaniu.