W ostatnich dniach w Szamotułach policja ścigała mężczyznę, który podejrzany był o nękanie kobiet. Sprawca podróżował na rowerze, podjeżdżał do nieznajomych kobiet i niestosownie do nich się zwracał – uderzał je w pośladki. Funkcjonariusze przystąpili do działań, aby znaleźć tego mężczyznę i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Po pewnym czasie ich starania przyniosły efekty – udało im się ustalić tożsamość rowerzysty i go zatrzymać.

Policja otrzymała informacje dotyczące nieodpowiedniego zachowania mężczyzny, które były publikowane także w sieci. Śledztwo potwierdziło, że mężczyzna nie tylko nękał kobiety fizycznie, ale także obnażał się przed nimi i groził im konsekwencjami prawnymi.

Zgromadzone dowody wskazywały na 37-letniego mężczyznę mieszkającego na terenie gminy Szamotuły. Funkcjonariusze odnaleźli cztery ofiary tego mężczyzny i nawiązali z nimi kontakt. Po zakończeniu procedur niektóre z nich zdecydowały się na złożenie oficjalnego zgłoszenia. Policji udało się dzięki temu ustalić precyzyjne miejsce zamieszkania podejrzanego, a następnie go zatrzymać i przetransportować do izby zatrzymań – informuje Sandra Chuda, rzeczniczka szamotulskiej policji.

Policja ma już pewność, że mężczyzna naruszył nietykalność cielesną co najmniej pięciu kobiet, a dwóm z nich groził. Incydenty miały miejsce na stadionie oraz przy ulicach Dworcowej i Nowowiejskiego. – Po zebraniu wystarczających dowodów, podejrzany został przesłuchany, a na koniec przedstawiono mu zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej kobiet i grożenia im karą. Za swoje czyny 37-latek odpowie przed sądem, a grozi mu kara pozbawienia wolności – dodaje Chuda. Mężczyzna odpowie również za obnażanie się w miejscach publicznych, co stanowi wykroczenie.