Aktywna postawa funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pile, Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz Posterunku Policji w Wysokiej zaowocowała zatrzymaniem łącznie jedenastu osób, które próbowały uniknąć odbycia nałożonych na nie kar.

W ciągu trzech dni, począwszy od piątku, stróże prawa działający na terenie całego powiatu pilskiego, zdołali schwytać 11 poszukiwanych osób. Ich wiek oscyluje między 25 a 53 latami, a wśród zatrzymanych znaleźli się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Byli to przestępcy, którzy zostali skazani na kary pozbawienia wolności za swoje wcześniejsze niewłaściwe postępowanie, w tym za popełnianie różnego rodzaju wykroczeń i przestępstw.

Najdłuższa wymierzona kara wynosiła aż 150 dni pozbawienia wolności. Dotyczyła ona 35-letniego mieszkańca powiatu pilskiego, który był poszukiwany listem gończym. To właśnie funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali go i dostarczyli do zakładu karnego, gdzie teraz zostanie zmuszony do odbycia nałożonej na niego wcześniej kary.

Od początku bieżącego roku, pilscy policjanci oraz funkcjonariusze z jednostek terenowych wykazali się znaczną efektywnością w swoich działaniach, zatrzymując ogółem 714 poszukiwanych osób.