Para włamywaczy została schwytana przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w trakcie właśnie popełnianego przestępstwa. Zatrzymanie nastąpiło, gdy zdesperowani przestępcy próbowali nieskutecznie uciec z miejsca zdarzenia. Bez zbędnej zwłoki, na podstawie wniosku prokuratury i policji, zostali umieszczeni w areszcie na okres 3 miesięcy.

Nocne zdarzenie miało miejsce 24 listopada bieżącego roku, kiedy funkcjonariusze pełnili służbę w rejonie Przeźmierowa w Poznaniu. Około godziny 3:00 rano dwie osoby, które wydawały się niespokojne i trzymały jakieś przedmioty w rękach, zostały dostrzeżone przez funkcjonariuszy. Te osoby opuszczały teren pewnej firmy i zaczęły panicznie uciekać na widok nadjeżdżającego radiowozu policyjnego. W ciągu kilku chwil wsiadły do zaparkowanego Forda i natychmiast ruszyły do ucieczki.

Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, rozpoczynając pościg i zatrzymując uciekające auto po krótkim czasie. W środku samochodu znaleźli mężczyznę i jego 20-letnią towarzyszkę. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej znany policji ze spraw kryminalnych o podobnej naturze.

Badanie sprawy wykazało, że niedawno włamali się do jednej z firm zajmującej się handlem klimatyzatorami. Przestępcy włamali się do biura firmy przez wyważone okno i skradli dwa sejfy. Policja ustaliła, że to nie było jedyna przestępcza aktywność tej pary. Wykonywali podobne działania, włamywując się do różnych obiektów i kradnąc głównie gotówkę, co doprowadziło do strat wynoszących ponad 20 tysięcy złotych.

Każde z nich usłyszało osiem zarzutów dotyczących kradzieży oraz prób włamań do punktów gastronomicznych i handlowych na terenie Wielkopolski. Mężczyzna otrzymał dodatkowy zarzut za niezatrzymanie się na wezwanie do kontroli drogowej. Za te przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratury, sąd podjął decyzję o aresztowaniu pary na okres trzech miesięcy.