Dnia 9 stycznia Sąd Okręgowy w Poznaniu podjął decyzję w sprawie Krzysztofa N., znanego jako nożownik z Nowego Tomyśla. Wydarzenie, które doprowadziło do tego procesu, miało miejsce w maju 2023 roku. Przy muszli koncertowej, nieopodal Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, Krzysztof N. przeprowadził gwałtowny atak na drugiego mężczyznę. Podkreślić jednak trzeba, że wydany wyrok nie jest jeszcze ostateczny.

Poznański sąd uznał Krzysztofa N. winnym napaści i spowodowania obrażeń ciała innej osoby. Jednak nie postawiono mu zarzutu usiłowania zabójstwa. W dniu wyroku, 9 stycznia, skazano go na karę dziesięciu lat i jednego miesiąca pozbawienia wolności. Do tego czasu doliczy się okres od 19 maja 2023 roku – momentu, kiedy to napastnik został umieszczony w areszcie – jak wyjaśnia rzeczniczka Sądu Okręgowego w Poznaniu, Katarzyna Błaszczak.

Sąd zasądził również obowiązek zapłaty odszkodowania dla ofiary, która doznała krzywdy na skutek ataku. Kwota ta wynosi 15 tysięcy złotych. Jak wyjaśnia Katarzyna Błaszczak, decyzja ta nie jest jeszcze prawomocna.

Warto przypomnieć, że atak nożownika miał miejsce w maju 2023 roku, podczas popołudniowych godzin, przy Nowotomyskim Ośrodku Kultury. Sprawca, 39-letni Krzysztof N., został natychmiast zatrzymany przez policję, a poszkodowany z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala SP ZOZ, gdzie spędził ponad tydzień.

Zeznania sprawcy pozwoliły ustalić, że do napaści doszło około godziny 15:00. Jak twierdził, otrzymał telefon od znajomej, której kolega – późniejsza ofiara – miał ją pobić. Gdy spotkali się razem i przechodzili obok muszli koncertowej, napotkali pokrzywdzonego. Mężczyzna miał coś krzyknąć w ich stronę. W odpowiedzi, Krzysztof N. podbiegł do niego i zaczął go bić, kopnął go dwa razy w brzuch i w końcu dźgnął nożem w lewy bok brzucha, powodując ciężkie obrażenia.