Pod koniec października bieżącego roku, funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto, współpracując z Prokuraturą Rejonową Poznań Nowe Miasto, zatrzymali mężczyznę w wieku 39 lat. Był on podejrzany o serię kradzieży, w tym kradzież z włamaniem,

Funkcjonariusze poznańskiego komisariatu przez kilka ostatnich miesięcy prowadzili dochodzenie w sprawie serii włamań na terenie Nowego Miasta. Ich starania zaowocowały wytypowaniem i aresztowaniem głównego podejrzanego. Zatrzymany mężczyzna przeważnie włamywał się do sklepów spożywczych, jednak wśród miejsc, gdzie dokonał przestępstwa, znajduje się również apteka i lombard. Zazwyczaj swoje działania rozpoczynał od wybicia szyby, aby następnie zabrać pieniądze.

Na podstawie dokładnej analizy śladów pozostawionych na miejscach zdarzeń oraz materiałów z monitoringu, policjanci byli w stanie precyzyjnie wytypować osobę odpowiedzialną za te czyny. Mężczyzna został postawiony w stan oskarżenia i usłyszał aż 15 zarzutów kradzieży, w tym kradzieży z włamaniem.

Ze względu na fakt, że mężczyzna dokonał tych przestępstw będąc recydywistą, zgodnie z art. 64 par 2 k.k., Sąd jest zobligowany do wymierzenia mu kary pozbawienia wolności. Zgodnie z prawem, kara ta powinna wynosić od połowy dolnej granicy ustawowego zagrożenia do połowy górnej granicy ustawowego zagrożenia. Biorąc pod uwagę ilość przypisanych mu przestępstw, grozi mu surowa kara.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy.