Od pierwszego dnia kwietnia bieżącego roku, polska Policja rozpoczyna nową edycję akcji o zasięgu krajowym, noszącej tytuł „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Ta inicjatywa informacyjno-edukacyjna skierowana jest głównie do osób, które na co dzień poruszają się motocyklami, motorowerami, rowerami czy hulajnogami elektrycznymi. Zaplanowano, że działania w ramach tej akcji będą trwały aż do 20 czerwca tego roku.

Celem prowadzonej inicjatywy jest przede wszystkim przypominanie oraz uświadamianie osobom kierującym jednośladami o ich pozycji jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chodzi tu także o zwrócenie uwagi na potencjalne zagrożenia, które mogą wystąpić na drodze. Oprócz tego, kampania ma za zadanie promować odpowiedzialne i świadome zachowania na drodze względem innych użytkowników ruchu.

Nieustannie rośnie liczba jednośladów na polskich drogach. Niezależnie od wieku, również niepełnoletni decydują się na taki środek transportu. Każdy użytkownik jednośladu powinien jednak pamiętać, że w razie ewentualnego uczestnictwa w kolizji lub wypadku drogowym, naraża się na dużą szkodę dla zdrowia czy nawet ryzyko utraty życia.