Dzięki efektywnej pracy funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Mosinie, dwaj mężczyźni podejrzani o włamanie do magazynu i kradzież towarów o wartości przekraczającej 120 tysięcy złotych zostali zidentyfikowani i aresztowani. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a skradzione przedmioty – rowery i auto-zabawki renomowanych marek – zostały odzyskane. Sąd zadecydował o umieszczeniu sprawców na trzy miesiące w areszcie. W przypadku skazania grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się w połowie marca bieżącego roku, kiedy to policjanci z Komisariatu Policji w Mosinie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do składu ze sprzętem sportowym, znajdującego się przy ulicy Poznańskiej w miejscowości Czapury. Na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy, którzy ustalili, że wartość skradzionych rzeczy przekracza 120 tysięcy złotych.

Śledczy ustalili, że sprawcy przybyli na miejsce włamania samochodem ciężarowym we wczesnych godzinach porannych. Przestępcy przecięli zamek do bramy, wtargnęli na teren magazynu, a następnie wyważywszy jedną ze ścian działowych, dostali się do wnętrza obiektu. Z magazynu ukradli łącznie 44 rowery crossowe, 4 rowery elektryczne oraz 17 auto-zabawek znanych producentów.

Dzięki analizie dowodów, obrazów z monitoringu oraz śladów zebranych na miejscu zdarzenia, a także na podstawie doświadczenia zdobytego podczas prowadzenia innych spraw kryminalnych o podobnym charakterze, policjanci byli w stanie zidentyfikować sprawców i określić ich miejsce pobytu. Dwaj mężczyźni – 38-latek zamieszkujący gminę Mosina oraz 36-letni mieszkaniec Poznania – zostali zatrzymani 28 i 29 marca. W wyniku podjętych czynności śledczy odzyskali całe skradzione mienie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Obydwaj przyznali się do winy. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Sprawcom grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.