W ostatnim czasie, kształcenie na studiach o profilu menadżerskim – znanym jako MBA, stało się tematem szeroko omawianym w Polsce. Wzbudziła go afera związana z Collegium Humanum, która skłoniła wielu do refleksji nad wartością dyplomów i uczciwością procesu edukacyjnego. W Poznaniu jednak nie ma miejsca na takie wątpliwości. Uniwersytet Ekonomiczny w tym mieście cieszy się bowiem renomą jednego z najlepszych miejsc do studiowania MBA.

Program Executive MBA Poznań-Atlanta jest dowodem na to: zajął on 3. miejsce w najnowszym ogólnopolskim rankingu studiów MBA, przeprowadzonym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Jak podkreślili przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego na swoim profilu Facebookowym, program ten został uznany za najlepszy w kraju pod względem wsparcia kariery absolwentów oraz drugi najlepszy jeśli chodzi o jakość kadry dydaktycznej.

Awans z 4. miejsca w ubiegłym roku na podium to potwierdzenie wysokiego i ciągle doskonalonego standardu programu. Oceny dokonywane były w 5 kategoriach, w tym uwzględniającej opinie absolwentów, jakość studentów, rangę i prestiż programu, cechy merytoryczne oraz jakość kadry.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu ma powody do dumy. Uwagę przyciąga fakt, że ranking odbywał się w tle afery Collegium Humanum – dotyczącej programu MBA, dyplom z którego jest wymagany do pełnienia funkcji w organach nadzorczych państwowych spółek. Wśród absolwentów znajdują się pracownicy Urzędu Miasta Poznania.

MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, realizowany we współpracy z amerykańskim partnerem, posiada prestiżową akredytację AMBA. Dzięki temu program ten zalicza się do elitarnego 2% najlepszych szkół biznesu na świecie – jak podaje UEP. Słuchaczom 29-letniego programu przyznawane są podwójne dyplomy – UEP i Georgia State University. Strategia kształcenia łączy najnowszą wiedzę akademicką z doświadczeniem menadżerów, łącząc teorię z praktyką. Nauczanie odbywa się w języku angielskim, a wykładowcy pochodzą z 7 różnych krajów.