Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) w Poznaniu oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Śremie wspólnie doprowadzili do aresztowania poszukiwanego dawcę narkotyków. Mężczyzna, który miał 45 lat, był poszukiwany listem gończym za handel nielegalnymi substancjami chemicznymi. Mimo że został skazany, nie stawił się do odbycia wyroku.

Podkomisarz Ewa Kasińska, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Śremie, powiedziała w poniedziałek, że specjaliści od poszukiwań osób z poznańskiej Komendy Wojewódzkiej Policji od kilku miesięcy pracowali nad lokalizacją 45-letniego mieszkańca Śremu, na którego sąd wydał list gończy.

— Został on skazany przez sąd za prowadzenie nielegalnej działalności narkotykowej na karę pozbawienia wolności trwającą 1 rok i 75 dni. Z racji tego, że mężczyzna nie zgłosił się do aresztu na własne żądanie, Sąd w Poznaniu wydał za nim list gończy – podkreślała Kasińska.

Kasińska dodała, że śledczy ustalili, iż poszukiwany mężczyzna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Został on jednak zatrzymany kilka dni temu w miejscowości Śrem, dzięki skoordynowanym działaniom policjantów z Poznania oraz funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego śremskiej policji.