W południowych godzinach środy, służby porządkowe w Poznaniu zostały zaalarmowane dwoma zgłoszeniami dotyczącymi mężczyzny, który atakował przechodniów nożem na Starym Rynku. Mężczyzna ten okazał się być bardzo agresywny i wszczynał incydenty z osobami przechodzącymi obok.

Iwona Liszczyńska z poznańskiej policji podała informacje, że zgłoszenia o tym niebezpiecznym incydencie wpływały dwa razy w krótkim odstępie czasu – o 15.20 i o 15.46. Incydent miał miejsce w obszarze Starego Rynku oraz ulicy Wrocławskiej, gdzie mężczyzna ten zaczepiał i groził przechodniom. Policjanci podjęli natychmiastową interwencję i udało im się zatrzymać tego agresywnego mężczyznę. Na szczęście, pomimo groźnej sytuacji, nikomu nic się nie stało.

Niemniej jednak, policja w Poznaniu wystosowała apel do wszystkich świadków tego niepokojącego zdarzenia. Jak podkreśliła Iwona Liszczyńska, mężczyzna był szczególnie niebezpieczny, ponieważ miał przy sobie narzędzie, które wyglądało jak maczeta. Wszystkie osoby, które były świadkami albo ofiarami tej groźnej sytuacji są proszone o kontakt z komisariatem Stare Miasto w Poznaniu.