Premiera przedstawienia muzycznego „Piękna i Bestia” miała miejsce 25 lutego 2023 roku w poznańskim Teatrze Muzycznym. To niezwykłe, zapowiadane od dawna widowisko przenosi widzów do świata wprost z baśni – ekranizacji Disneya.

O niezwykłym sukcesie musicalu świadczyć może fakt, ze rezerwacje zostały dokonane aż do czerwca 2023 roku. To, co w przedstawieniu zachwyca, to barwne, baśniowe stroje jakby zaczerpnięte z hollywoodzkich produkcji. W sercu Wielkopolski można oglądać musical „Piękna i Bestia” w wybrane dni.

Musical w hollywoodzkim stylu w sercu Wielkopolski

W poznańskim Teatrze Muzycznym nieczęsto zdarzają się premiery wzbudzające takie emocje, jak musical „Piękna i Bestia”. Do stworzenia oryginalnej, baśniowej scenografii wykorzystano wspaniałe, zabytkowe wnętrza. Dodatkowo na potrzeby spektaklu zostało zaprojektowanych niemalże 100 kreacji.

Przepych bajkowych sukni, fantastyczne charakteryzacje stworów, w tym tytułowej bestii – zaklętego księcia, to wyjątkowa uczta kulturalna. Premiera z lutego 2023 roku oznacza, że do repertuaru poznańskiego Teatru Muzycznego na dłuższy czas wchodzi musical wzorowany na brodwayowskich pierwowzorach.

Piękna i Bestia od lutego 2023 w Poznaniu

„Piękna i Bestia” zachwyca i zaskakuje. Ta dobrze wszystkim znana baśń w poznańskim wydaniu zyskuje nowy, nieco współczesny charakter. Premiera z 25 lutego 2023 roku otrzymała szereg pochlebnych recenzji, co poskutkowało rezerwacja biletów na wiele miesięcy do przodu.

Musical spełnia oczekiwania zarówno wielbicieli sztuki, jak i amatorów. Nie brakuje adaptacji słynnych piosenek, które zyskały w oryginalnej, angielskojęzycznej wersji najwyższe nagrody, np. Oscara. Reżyserem musicalu w poznańskim Teatrze jest Jerzy Jan Połoński, natomiast w tytułowe role wcielają się artyści grający także w innych, polskich teatrach muzycznych.

Rolę Belli odtwarza Urszula Laudańska, grająca także w łódzkim Teatrze, z kolei tytułową Bestią stał się młody artysta z Gdyni – Patryk Bartoszewicz. Wspaniała, kolorowa inscenizacja w połączeniu oryginalną, pałacową scenografią sprawia, że obok premiery spektaklu muzycznego Piękna i Bestia nie można było przejść obojętnie.

Ostatnia tego typu premiera miała miejsce w poznańskim Teatrze Muzycznym ponad 30 lat temu. Ponadto uzyskanie praw autorskich do odtworzenia musicalu „Piękna i Bestia” również wymaga spełnienia szeregu warunków, co perfekcyjnie zrealizował poznański Teatr Muzyczny.