Pierwsza z trzech szkół, które zdobyły wyróżnienie w Konkursie „Przemoc moimi oczami”, doświadczyła niezapomnianego dnia pełnego atrakcji. Zawdzięcza to swojemu zdecydowanemu zaangażowaniu na rzecz propagowania właściwych postaw wśród swoich uczniów.

Konkurs wspomniany wcześniej został przeprowadzony przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, a sponsorowali go Wojewoda Wielkopolski, Wielkopolski Kurator Oświaty i Fundacja Dziecko w Centrum. Celem konkursu było wyjaśnienie dzieciom co to jest przemoc, oraz pobudzenie i rozwijanie ich umiejętności artystycznych.

Konkurs miał na celu nauczyć i promować zachowania skierowane przeciwko przemocy oraz wyrażać dezaprobatę dla takowego działania. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Piaskach mieli okazję odwiedzić Oddział Prewencji Policji w Poznaniu, gdzie odbyły się dla nich specjalne zajęcia.

Podczas wizyty, uczniowie mieli okazję zwiedzić Salę Tradycji i zapoznać się ze sprzętem policyjnym używanym w codziennej służbie patrolowej. Każdy z uczniów miał również możliwość przymierzenia sprzętu PZ, który jest używany podczas zabezpieczania m.in. dużych imprez. Dzięki temu, mogli na chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci.

Ale to nie koniec atrakcji! Uczniowie szkoły w Piaskach uczestniczyli także w lekcji prowadzonej przez Laboratorium Kryminalistyczne, gdzie dowiedzieli się wiele interesujących faktów na temat śladów kryminalistycznych i pracy techników kryminalistyki. Wielką niespodzianką dla nich była możliwość samodzielnego odkrywania śladów daktyloskopijnych.

Na zakończenie dnia, uczniowie obejrzeli prezentację posłuszeństwa psów policyjnych oraz pokaz działania armatki wodnej.