Zgłoszenie o makabrycznym znalezisku w miejscowości Rudna należącej do powiatu pilskiego zelektryzowało lokalną społeczność. Zalana piwnica jednego z domów skrywała bowiem straszliwą tajemnicę, a jej odkrywca to nikt inny jak nowy właściciel nieruchomości.

Jeden z mieszkańców gminy Wysoka, której Rudna jest częścią, podzielił się z nami swoimi refleksjami. Wydarzenia te wywołały szok i niedowierzanie wśród lokalnej społeczności. Ludzkie szczątki, odnalezione w piwnicy jednego z domów, doprowadziły do odkrycia potencjalnej zbrodni sprzed lat.

Scenariusz rodem z kryminału rozegrał się za sprawą nowego właściciela domu. Nabył on nieruchomość rok wcześniej, i to właśnie podczas porządkowania piwnicy po zalaniu, natknął się na kości. Jak informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, na miejsce interwencji przybyli policyjni specjaliści oraz ekipa Archiwum X. Szczątki zostały zabezpieczone do badań, a teraz trzeba tylko czekać na wyniki ekspertów.

Przedstawione dowody sugerują, że szczątki mogły należeć do poprzedniego właściciela domu, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach w 1999 roku. To jednak jedna z wielu teorii, które muszą zostać zbadane. Jak podkreśla Andrzej Borowiak, mężczyzna zniknął bez śladu i do dnia dzisiejszego nie udało się ustalić jego losu.