Poruszał się z oszałamiającą szybkością i wyraźnie zirytowany, próbując umknąć władzom. I ku swojemu zdziwieniu, udało mu się to! Następnego dnia niespodziewanie wyszło na jaw, że osobą prowadzącą skodę była nieletnia osoba o zaledwie 14 lat. Ta młoda osoba przemierzyła ulice Pleszewa i Dobrzycy w ekscytującym rajdzie. Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, którzy szczegółowo zajęli się tym niecodziennym przypadkiem. Wszystko to miało miejsce w piątek, 2 lutego, kiedy to podjęto decyzję o zatrzymaniu kierowcy. Teraz cała sprawa trafi do sądu dla nieletnich.

Internauci nazwali te niecodzienne zdarzenie „Szybcy i wściekli na ulicach Pleszewa”. Mowa tu o wydarzeniu, które miało miejsce na terenie Pleszewa oraz gmin Pleszew i Dobrzyca. Ta nocna pogoń po ulicach Pleszewa stała się tematem szeroko omawianym w południowej Wielkopolsce. Przypomnijmy, że to właśnie w piątek, 2 lutego, tuż po godzinie 23:20, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KPP Pleszew zauważyli samochód marki Skoda zaparkowany na ul. Magazynowej w Pleszewie. Postanowili skontrolować tożsamość osób znajdujących się wewnątrz pojazdu. Niespodziewanie jednak sytuacja nabrała całkiem innego wymiaru.

Z relacji asp. szt. Moniki Kołaski z KPP Pleszew wynika, że w momencie kiedy policjant podchodził do pojazdu, kierowca nagle ruszył do przodu i odjechał w stronę Drogi Krajowej nr 12. Niespodziewane wydarzenia nie skończyły się na tym, a już następnego dnia, w sobotę 3 lutego, funkcjonariusze z Pleszewa zweryfikowali tożsamość kierowcy, który poruszał się niczym bohater gry komputerowej GTA VI. Okazało się bowiem, że za kierownicą siedział…14-latek!

– Za kierownicą Skody siedział 14-letni mieszkaniec gminy Pleszew – mówi asp.szt. Monika Kołaska z KPP Pleszew. – W sobotę, 3 lutego, przed godziną 15:00, matka chłopca pojawiła się wraz z nim w komendzie. Po przesłuchaniu w obecności matki, 14-latek przyznał się do prowadzenia samochodu. Teraz sprawa zostanie skierowana do sądu dla nieletnich – dodaje.