Zespół juniorów młodszych Kolejorza z Lecha Poznań zyskał nowego członka w swoim szkoleniowym teamie. Michał Dolata, będący częścią Akademii od trzech lat, dołączył do sztabu, wchodząc na pozycję nowego trenera.

Na koniec poprzedniego roku, pierwsze miejsce trenera w drużynie juniorów młodszych Kolejorza zostało przekazane. Grzegorz Wojtkowiak pełnił tę funkcję aż do ostatnich dni grudnia, ale teraz jest częścią grupy szkoleniowej głównego zespołu Kolejorza. Pracuje jako asystent Mariusza Rumaka, obecnego trenera zespołu.

Grzegorza Wojtkowiaka zastąpił na stanowisku Karol Bartkowiak, a Michał Dolata został jego prawą ręką. Dolata jest zaangażowany w rozwój młodych graczy Lecha od lutego 2021 roku. Wcześniej pracował pod kierunkiem trenera Bartosza Bochińskiego i Damiana Sobótki, a przez prawie dwa lata był odpowiedzialny za koordynowanie pracy młodych zawodników przy użyciu symulatora skills.lab

Amilcar Carvalho, wicedyrektor Akademii Lecha Poznań do spraw szkolenia, podkreślił na oficjalnej stronie klubu, jak ważne jest doświadczenie Dolaty. Przez ostatnie lata zdobył cenne umiejętności pracując z nowatorskim symulatorem skills.lab, który jest unikalny w skali kraju. Carvalho wyraził nadzieję, że powrót Dolaty do pracy z drużyną pozwoli mu na dalszy rozwój jako trenera. Dodatkowo zapewnił, że klub zintensyfikuje pracę z symulatorem, angażując do tego więcej trenerów, co pozwoli im na zdobycie nowych umiejętności i kompetencji.