Pewna para przestępcza zdecydowała się na brutalny atak, który miał miejsce w jednym z mieszkań w Kole. Ich celem stał się właściciel domu, który nie zgodził się oddać im 50 złotych i za to został ugodzony nożem. Oprócz ataku, para zabrała również butlę gazową i parę butów. Policja szybko interweniowała i teraz napastnikom grozi kara do 20 lat więzienia.

21 stycznia wieczorem, ciche mieszkanie w Kole stało się miejscem dramatycznych wydarzeń. Agresywni intruzi zastraszali właściciela domu, żądając od niego 50 złotych. Mężczyzna jednak odmówił wydania pieniędzy, twierdząc że nie posiada gotówki przy sobie. W odwecie, 43-letni domownik został brutalnie pobity i ranny nożem w swojej własnej przestrzeni.

Kolscy policjanci opublikowali informacje o tym incydencie 30 stycznia. O fakcie tajemniczego napadu dowiedzieli się dopiero następnego dnia, kiedy 43-latek był już hospitalizowany. Przestępcy okazali się dobrze znani miejscowej policji, a byli to dwoje ludzi, którzy wcześniej już byli zaangażowani w działania przestępcze.

Podczas ucieczki z miejsca zbrodni, para zdecydowała się nie opuszczać mieszkania bez żadnej zdobyczy. W efekcie zabrali ze sobą butlę gazową oraz parę sportowych butów.

Po oficjalnym przedstawieniu zarzutów przez Sąd Rejonowy w Kole, na wniosek prokuratora, podejrzani zostali osadzeni na trzy miesiące w areszcie. Nie jest to pierwszy raz, kiedy ta para miała do czynienia z prawem. Tym razem jednak ich przestępstwo może skończyć się karą nawet do 20 lat pozbawienia wolności – informuje kolscy funkcjonariusze.