Jednostka Antynarkotykowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zrealizowała akcję, której celem był zatrzymanie trzech mężczyzn podejrzanych o prowadzenie działalności związanej z narkotykami. W dniu 24 kwietnia, akcja zakończyła się sukcesem – udało się rozbić zorganizowaną grupę przestępczą odpowiedzialną za uprawę konopi indyjskich oraz produkcję i obrót marihuaną na dużą skalę.

Prowadzone przez Wydział Antynarkotykowy KWP w Poznaniu i prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Szamotułach śledztwo doprowadziło do odkrycia działalności nielegalnej grupy przestępczej. Członkowie tej grupy specjalizowali się w niezgodnej z prawem uprawie konopi indyjskich, produkcji marihuany i dystrybucji narkotyków.

Ośrodek działalności tej grupy znajdował się na terenie Stęszewa, gdzie w jednej z hal przemysłowych ukrywano imponującą plantację konopi indyjskich. Pomieszczenie, w którym rosły setki roślin w ostatnim stadium wzrostu, było specjalnie przystosowane do tego celu i wyposażone w zaawansowany technologicznie system nawadniania, oświetlenia, nawożenia i wentylacji.

Dzięki skoordynowanej operacji jednostki antynarkotykowej KWP Poznań oraz Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu udało się zatrzymać trzech podejrzanych odpowiedzialnych za prowadzenie tej nielegalnej działalności. Przy okazji dalszych działań odkryto jeszcze jedną plantację konopi indyjskich, tym razem w nieużywanym już budynku pieczarkarni.

Po zatrzymaniu podejrzanych, sprawa została przekazana do Sądu Rejonowego w Szamotułach. Na wniosek policji i prokuratury, sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanych. Wszystko odbywało się we współpracy z prokuratorami, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem procesu.

W wyniku akcji nie tylko zabezpieczono narkotyki, ale też sprzęt służący do ich produkcji. Wartość tego sprzętu szacuje się na około 650 tysięcy złotych. Śledztwo nadal trwa i funkcjonariusze dalej poszukują osób powiązanych z tą sprawą.