Mieszkaniec gminy Trzcianka, który jest w trakcie nauki jazdy, na pewno nie spodziewał się, że jego weekendowe lekcje skończą się aresztem. Funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Pile, prowadzili w miniony weekend rutynową kontrolę trzeźwości kierowców na drogach powiatu pilskiego. Jednym z pojazdów, które zmuszono do zatrzymania, była Kia, samochód szkolny oznaczony literą „L”.

Kiedy stróże prawa podeszli do auta, natychmiast wyczuli charakterystyczną woń alkoholu wydobywającą się od kierującego. To zaskoczyło ich tym bardziej, że osoba za kierownicą była w trakcie nauki jazdy. Aby potwierdzić swoje podejrzenia, przeprowadzili test na zawartość alkoholu w organizmie.

Badanie potwierdziło, że 44-letni kursant był pod wpływem alkoholu. W jego organizmie stwierdzono blisko pół promila alkoholu. Niestety dla niego, teraz będzie musiał stawić czoła konsekwencjom swojego zachowania przed sądem. Grozi mu grzywna sięgająca nawet 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W bieżącym roku policja w Pile zatrzymała już ponad 300 nietrzeźwych kierowców. St. sierż. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze – nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Policja apeluje o rozsądne i odpowiedzialne zachowanie za kierownicą.