Właściciele znanego klubu „Manhattan” w Czekanowie, niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego, oficjalnie ogłosili swoją decyzję o zamknięciu tej popularnej dyskoteki, która przez prawie 30 lat była miejscem regularnych imprez dla entuzjastów nocnego życia. Wiadomość o końcu działalności klubu została podana na ich stronie na Facebooku, wywołując falę reakcji od tysięcy zgromionych fanów.

Właściciele „Manhattan” zasugerowali, że głównym powodem takiej decyzji jest spadek frekwencji na organizowanych przez nich imprezach. Zmieniają się czasy, a wraz z nimi zmieniają się preferencje młodzieży – tradycyjna rozrywka klubowa ustępuje miejsca rozrywce wirtualnej. Podkreślili, że kiedyś w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego potrafiło bawić się nawet ponad 10 tysięcy osób podczas weekendowych imprez, a teraz ta liczba spadła do jednej piątej, jeśli nie mniej. Ludzie, którzy regularnie bawili się w „Manhattan”, teraz mają swoje rodziny i mogą sobie pozwolić jedynie na kilka wyjść w ciągu roku. Młodzież natomiast, której jest obecnie mniej niż przed laty, nie imprezuje tak często, albo wcale.

Gdy frekwencja na imprezach spada, utrzymanie dużego klubu staje się nieopłacalne. To skłoniło właścicieli do podjęcia decyzji o zamknięciu „Manhattan”. Ostatnia impreza w tym miejscu odbędzie się 27 stycznia. Wyrażali swoją wdzięczność za lata wspólnej zabawy i zapewnili, że uśmiechnięte twarze ich gości były najlepszą nagrodą za ciężką pracę, którą włożyli w prowadzenie klubu.