W niedzielny wieczór, dokładniej około 22.30, w leszczyńskim centrum rozgorzał konflikt pomiędzy kilkoma osobami. Do incydentu doszło na Rynku w Lesznie. Sytuacja została szybko zauważona przez strażnika miejskiego, który monitorował obraz z miejskich kamer. Właśnie to umożliwiło mu zaobserwowanie eskalacji napięcia i natychmiastowe poinformowanie odpowiednich służb o sytuacji.

Strażnik miejski przekazał policji informacje o tym, co widział na monitoringu – awanturze pomiędzy stojącymi na rynku mężczyznami. Do zdarzenia doszło w taki sposób, że w pewnym momencie jedna osoba została skrzywdzona przez inne.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce zdarzenia, potwierdziły się doniesienia strażnika miejskiego. Okazało się, że podczas spięcia jeden z uczestników posunął się do ugodzenia nożem innego mężczyznę. W wyniku tego brutalnego ataku poszkodowany musiał zostać przewieziony do szpitala. Policja zatrzymała kilka osób podejrzanych o udział w awanturze i prowadzi w tej sprawie dochodzenie.