W ostatnim czasie, lekarze ze Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera zlokalizowanego w Poznaniu, zostali zaskoczeni otrzymaniem dwóch tajemniczych przesyłek. Niezidentyfikowane pakiety, które dotarły we wtorek, 6 lutego, zawierały rozkładające się ryby oraz maskę Anonymous Vendetta. Do tej pory nie udało się ustalić, kto stoi za wysłaniem tych niecodziennych paczek i jakie były jego motywy. Co więcej, szczególnie niepokojące jest to, za kogo przedstawił się nadawca.

Po otrzymaniu anonimowych przesyłek w dniu 6 lutego, personel Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu natychmiast wezwał służby odpowiedzialne za tego typu sytuacje. Policja szybko zabezpieczyła przesyłki, które zawierały produkt spożywczy emitujący przykry zapach. Trwają obecnie intensywne czynności mające na celu ustalenie, kto i z jakiego powodu wysłał te pakiet do lekarzy poznańskiego szpitala.

Według relacji „Gazety Wyborczej”, w przesyłkach znaleziono zgniliznę rybną i maskę Anonymous Vendetta. Brak było jednak jakiegokolwiek listu czy notatki wyjaśniającej. Całość została nadana z Warszawy. Co szczególnie rzuciło się w oczy, to fakt, że nadawca podał się za Wilhelma Canarisa, dowódcę Abwehry i przeciwnika Hitlera, a jako adres nadawcy wpisał ulicę Zemsty 1.

Sprawa jest obecnie badana przez policję, która prowadzi postępowanie w zakresie złośliwego niepokojenia.