Oficerowie policji w Pile zatrzymali mężczyznę w wieku 55 lat, który na jednym z popularnych portali społecznościowych publicznie formułował groźby karalne skierowane do osób prowadzących lokalny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Zebrany przez śledczych materiał dowodowy przekonał sąd, że konieczne jest nałożenie na podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, które potrwa trzy miesiące.

Zagrożenia dla życia autorów posta na wspomnianym portalu społecznościowym pojawiły się niedawno. Użytkownik, który korzystał z wulgarnych słów, osoba ta odnosiła się również do morderstwa prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Wszystko to zostało zauważone i zgłoszone oficerom z pilska komendy.

Detektywi z Piły podjęli natychmiastowe działania w sprawie, wykonując szereg czynności śledczych, które doprowadziły do identyfikacji i zatrzymania sprawcy – mieszkańca gminy Słupsk w wieku 55 lat. Mężczyzna ten dowiedział się w ten sposób, że działania w sieci nie są anonimowe i mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za które grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zebrany materiał dowodowy skłonił Komendę Powiatową Policji w Pile oraz Prokuraturę Rejonową w Pile do skierowania do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie. Sąd zgodził się na tę prośbę i postanowił, że zatrzymany będzie spędzać najbliższe trzy miesiące w areszcie.