Ostatnio, oficerowie z Komisariatu Policji w Pniewach zidentyfikowali i ujęli mężczyznę podejrzanego o kradzież pieca grzewczego. W czasie dochodzenia w sprawie tej kradzieży, stróże prawa odzyskali skradzione dobra, które następnie przekazali prawowitemu właścicielowi. Osobie winnej tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie minionego tygodnia, Komisariat Policji w Pniewach otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży, która miała miejsce w jednym z obiektów na terenie Pniew. Z przeprowadzonych dochodzeń wynikało, że w tym starym, niezabezpieczonym budynku prowadzone były remonty. Właściciel obiektu kupił nowy piec grzewczy, jednak już kilka dni po tej transakcji, ten został skradziony przez niezidentyfikowaną osobę.

Pracownicy osoby zgłaszającej zauważyli w dniu kradzieży mężczyznę, który ich obserwował podczas pracy. To zaobserwowanie spowodowało podejrzenia wobec niego jako potencjalnego złodzieja. Jednakże nie potrafili zidentyfikować tego podejrzanie zachowującego się mężczyzny. Te istotne informacje udało się jednak zdobyć policjantom z Pniew, którzy podczas analizy sprawy doszli do wniosku, że mogła to być osoba w wieku 39 lat, bez stałego miejsca zamieszkania, przebywająca na terenie Pniew. Był on już wcześniej znany miejscowym stróżom prawa.

Policjanci odnaleźli miejsce pobytu podejrzanego i potwierdzili, iż posiadał on skradzione mienie. Odzyskany piec wrócił do właściciela. Ze względu na wartość pieca wynoszącą blisko 900 zł, sprawa została zakwalifikowana jako przestępstwo. Podejrzany 39-latek usłyszał zarzut kradzieży, za który polskie prawo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Prowadzone jest nadal postępowanie w tej sprawie, które jest w rękach policjantów z Pniew.