W Mosinie, w jednym z lokalnych komisariatów policji, doszło do identyfikacji oraz aresztowania dwóch mężczyzn. Ci byli podejrzewani o dokonanie włamania do magazynu i zrabowanie znajdujących się tam produktów – rowerów i aut-zabawek słynnych marek. Wszystko to, co zostało skradzione, oszacowano na ponad 120 tysięcy złotych. Po zatrzymaniu, obaj sprawcy stanęli przed zarzutami, zwrotu odzyskanego mienia i trzymiesięcznego aresztu. Ich czeka teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komisariat Policji w Mosinie został powiadomiony o włamaniu do magazynu ze sprzętem sportowym na ulicy Poznańskiej w Czapurach w połowie marca br. Na miejscu ustalono, że sprawcy z winy popełnionego przestępstwa przywłaszczyli sobie towary o wartości ponad 120 tysięcy złotych.

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzani przybyli na miejsce przestępstwa wczesnym rankiem za pomocą samochodu ciężarowego. Przełamali kłódkę chroniącą wejście do bramy wjazdowej, dzięki czemu udało im się dostać na teren, gdzie znajdował się magazyn. Dostali się do środka, burząc jedną ze ścian działowych. W ten sposób skradziono 44 rowery crossowe, 4 rowery elektryczne oraz 17 aut-zabawek znanych marek.

Dzięki analizie dowodów, materiałów z monitoringu oraz śladów pozostawionych na miejscu zdarzenia, a także na podstawie doświadczenia wynikającego z prowadzenia spraw o podobnym charakterze przestępstw – policjanci zdołali zidentyfikować sprawców kradzieży. 28 i 29 marca dwaj mężczyźni – 38-letni mieszkaniec gminy Mosina oraz 36-letni poznaniak, który był już wcześniej znany policji z powodu swoich przestępczych działań – zostali aresztowani. Policja odzyskała całe skradzione mienie.

Policjantom udało się zgromadzić wystarczające dowody, które umożliwiły postawienie mężczyznom zarzutu kradzieży z włamaniem. Obaj przyznali się do winy. Sąd postanowił tymczasowo aresztować ich na okres trzech miesięcy. Mężczyźni muszą teraz liczyć się z karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.