Podobnie jak co roku, leszczyńscy funkcjonariusze policji uczestniczyli w wydarzeniu zorganizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Lesznie, zwanym Dniem Seniora. W tym roku, wydarzenie to zostało przeprowadzone pod egidą ogólnopolskiej kampanii informacyjnej o nazwie „Senior Manager ds. własnego bezpieczeństwa”.

Obchody Dnia Seniora miały miejsce 20 listopada w siedzibie leszczyńskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To jest część większej, corocznej inicjatywy na skalę krajową, do której zaproszeni zostali także miejscowi policjanci. Nie tylko oni jednak odpowiedzieli na zaproszenie ZUS – obecność na obchodach zadeklarowali także pracownicy Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia w Lesznie.

Pojawienie się tylu instytucji na jednym wydarzeniu dało gościom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych szansę porozmawiać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem i zdrowiem. Na stoisku policyjnym seniorzy mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób zabezpieczyć swoje mieszkanie przed potencjalnymi włamaniami, jak bezpiecznie korzystać z gotówki i jak ustrzec się oszustów. W ramach informacji o powszechnej bezpieczeństwie, przypomniano seniorom o istnieniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dodatkowo, dzięki aplikacji Moja Komenda oraz kampanii pod hasłem „Poznaj ich numery i nie daj się oszukać”, na miejscu zapisywano seniorom dane kontaktowe do dzielnicowych z obszaru ich zamieszkania. Nie zabrakło również rozmów na temat bezpieczeństwa drogowego – wręczono kamizelki odblaskowe, jednocześnie przypominając, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych dla poprawy widoczności na drodze.