W trakcie budowy nowego skrzydła Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi przy Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego, został z ceremonią wmurowany kamień węgielny. Planowana rozbudowa przewiduje poszerzenie oferowanych usług oraz implementację nowatorskich technik poprawiających jakość i efektywność procesu leczenia oraz rehabilitacji. Dr Przemysław Daroszewski, dyrektor szpitala, podkreślił, że jest to największa inwestycja w obiekcie od ponad 70 lat. Wyraził radość z tego faktu, dodając, że szpital jest czołowym ośrodkiem ortopedii dziecięcej w kraju.
Inauguracja budowy nowego skrzydła nastąpiła w czerwcu 2023 roku, natomiast planowany termin zakończenia prac konstrukcyjnych na poziomie „+2” przewidywany jest do końca 2024 roku. Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego, podkreśliła znaczenie dobrze wyposażonych i przystosowanych budynków szpitalnych, ale zwróciła też uwagę na konieczność zainwestowania w pasję pracowników, którzy z poświęceniem troszczą się o pacjentów.
Izabela Leszczyna, minister zdrowia, wyraziła podziw dla zaangażowania i wysiłku wkładanego w rozbudowę szpitala. Zasugerowała, że profesor Wiktor Dega byłby dumny ze sposobu, w jaki kontynuowane są jego tradycje w dziedzinie ortopedii i rehabilitacji, jak również z troski o dobro pacjentów.
W maju budynek został przekazany do dalszej rozbudowy w stanie surowym zamkniętym. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, wyraził dumę z lokalnych szpitali i podkreślił wyjątkowy charakter Szpitala im. profesora Degi, do którego sam trafiał po sportowych kontuzjach. Zapowiedział dalsze starania o środki na rozbudowę szpitala.
Nowe skrzydło szpitala będzie zawierało laboratorium analityczne, aptekę szpitalną, dział produkcyjny i zaopatrzenia ortopedycznego oraz centralną sterylizację na poziomie -1. Parter będzie przeznaczony na gabinety lekarskie i kwalifikacyjne, poradnie szpitalne oraz różne pracownie diagnostyczne oraz punkt zaopatrzenia. Pierwsze piętro będzie domem dla bloku operacyjnego z siedmioma specjalistycznymi salami i salą wybudzeń na 10 łóżek, salą intensywnej opieki pooperacyjnej na dwa łóżka dla dzieci i dorosłych. Drugie i trzecie piętro zajmie oddział ortopedii dziecięcej oraz taras widokowy z zielenią dla pacjentów i ich rodzin.
Planowany jest również budowa parkingu dla pacjentów z około 80 miejscami, w tym z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Nowe skrzydło zostanie połączone z istniejącym budynkiem rehabilitacji poprzez specjalnie wybudowany korytarz, co umożliwi pacjentom korzystanie z pełnej gamy terapii w jednym miejscu.