Działania zespołu kryminalnego i drogówki z Komendy Policji w Gnieźnie doprowadziły do skonfiskowania około 200 gramów narkotyków od 25-letniego mężczyzny podczas kontroli drogowej. Ten sam mężczyzna dwa miesiące temu znalazł się w podobnej sytuacji, kiedy to policja znalazła i zabezpieczyła blisko 100 gramów substancji krystalicznej podczas przeszukania jego domu. Po tych incydentach sprawca został aresztowany, a sąd nakazał trzymiesięczny areszt.

W południe 20 października br., w miejscowości Kiszkowo, funkcjonariusze patrolujący drogi wraz z drogówką zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, w którym jechał jako pasażer 25-letni mieszkaniec tej gminy. Informacje na temat możliwości posiadania narkotyków przez tego mężczyznę skierowały ich uwagę na niego. Kiedy mężczyzna zauważył obecność policjantów, stał się bardzo nerwowy. Ostatecznie wydał on funkcjonariuszom około 200 gramów zabronionych substancji, które zostały zabezpieczone na potrzeby dalszych procedur prawnych.

Policjanci spotkali się z tym mężczyzną i podobnym scenariuszem w miejscowości Turostowo pod koniec sierpnia br. Wtedy, podczas kontroli drogowej, 25-latek miał przy sobie niewielką ilość marihuany. Ale w jego domu znaleziono już prawie 100 gramów substancji krystalicznej, elektroniczną wagę i woreczki strunowe. Mężczyzna został aresztowany, a prokuratura oskarżyła go o posiadanie znacznej ilości narkotyków. To jednak nie zniechęciło go do kontynuowania przestępczych działań. Tym razem prokurator, oprócz postawienia zarzutu, wystąpił do Sądu Rejonowego w Gnieźnie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora.

Posiadanie znacznej ilości narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.